1403/01/25 03:40 ایران

اتحاد بین سه قوه باعث حضور گسترده مردم در انتخابات خواهد شد

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامیگفت: قطعا به هر میزان که اتحاد بین سه قوه بیشتر شود، گره‌های اقتصادی هم بهتر باز خواهد شد و ما امسال شاهد انتخاباتی پرشور و حضور گسترده مردم خواهیم بود.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات رهبری در نماز عید فطر مبنی بر لزوم حفظ اتحاد بین مسئولین، اظهار کرد: در طول دو سال اخیر برخی تلاش داشتند این طور القا کنند که در کشور یکدستی کامل به وجود آمده و هر کدام از سه قوه به دلیل اینکه از یک طرز فکر هستند، سعی در پوشاندن خطاهای یکدیگر دارند، در حالیکه هر کدام از قوا در حال انجام وظیفه خود هستند و مطابق با قانون عمل می‌کنند، اما باید در مسائل اصلی با یکدیگر همکاری داشته باشند و برای انجام وظایف خود به هم کمک کنند.

وی افزود: پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و اختلافات جزئی پسندیده نیست و امروز ما برای حل مشکلات اساسی کشور که عمدتا در حوزه اقتصادی قرار دارد، نیازمند انسجام و همگرایی بین سه قوه هستیم. قطعا به هر میزان که این اتحاد بیشتر شود، گره‌های اقتصادی هم بهتر باز خواهد شد که نهایتا منجر به افزایش رضایتمندی مردم و سرمایه اجتماعی نظام خواهد شد و ما امسال شاهد انتخاباتی پرشور و حضور گسترده مردم خواهیم بود.

این نماینده سابق مجلس عنوان کرد: اگر نقش نظارتی مجلس منطبق بر یک منطق در راستای افزایش کارامدی دولت باشد، یک امر ضروری است، اما اگر به سهم‌خواهی و امتیازگیری از دولت تبدیل شود، مردود و بر خلاف مصالح ملی می‌باشد.

ترقی ادامه داد: ممکن است برخی نمایندگان صرفا به دلیل اینکه دولت با برخی از انتصابات در حوزه انتخابیه آنان مخالفت کرده، استیضاح وزیری را امضا کنند و سپس که قولی از وزیر دریافت کردند، امضای خود را پس گیرند. نام این کار نظارت نیست و دخالت در عزل و نصب‌هاست که مکررا هم از سمت رهبری رد شده است. اما اگر دلیل اصلی طرح سوال یا استیضاح وزرا افزایش کارامدی دولت و ارائه راهکار برای حل مشکلات وزارتخانه‌ها باشد، در راستای هم‌افزایی بین دولت و مجلس خواهد بود.

تاریخ انتشار خبر : 1402/02/06

انتهای مطلب

اخبار پیشنهادی
آخرین اخبار