بین الملل

سانسور اتحاد مردم ایران از BBC تا برخی رسانه‌های داخلی

مردم ایران با وجود سلایق مختلف سیاسی، همواره از تفرقه و دوقطبی‌سازی پرهیز کرده و از دامن‌زدن به آن پرهیز کرده‌اند. رهبر معظم انقلاب در بخشی از خطبه‌های نماز عید فطر امسال فرمودند: «از مردم عزیز انتظار می‌رود به برکت ماه مبارک رمضان و دستاوردهای بزرگی که در این ماه داشتند اتحاد خودشان را حفظ کنند. بحمدالله از اول انقلاب که امام بزرگوار در کلمات نورانی خود به طور دائم بر روی وحدت و اتحاد مردم تأکید کرد مردم متحد بودند و این اتحاد در موارد بسیاری راه‌های دشواری و تنگی‌های سختی را توانست برای مردم باز کند و راهگشا باشد. این اتحاد باید حفظ شود

ایشان در ادامه تأکید کردند: «دشمن با اتحاد ملت ایران مخالف است. با یکپارچگی و یکدست بودن ملت مخالف است. دشمن مایل است مردم به‌خاطر عقاید و سلایق مختلف با هم بجنگند و دعوا کنند.رأفت میان مردم باید برقرار باشد. در یک جامعه سلایق و عقاید مختلف است، نگاه‌های مختلف به مسئله است، باشد، مانعی ندارد در کنار هم زندگی کنند، کار کنند و مهربانی کنند

همان‌طور که قابل‌پیش‌بینی بود، رسانه‌های معاند از جمله بی‌بی‌سی، صدای آمریکا، اینترنشنال، رادیو فردا و... از انتشار تصاویر صفوف به‌هم‌پیوسته نماز عید فطر در سراسر کشور پرهیز کرده و آن را سانسور کردند.

اما نکته قابل‌توجه و البته قابل‌تأمل اینجاست که برخی رسانه‌های داخلی که منتسب به جریان اصلاح‌طلب هستند، هم‌صدا با رسانه‌های دشمن، این تصاویر زیبا و افتخارآمیز را سانسور کردند.

کاملاً واضح است که اتحاد ملت ایران برای دشمن و رسانه‌های وابسته به آن در خارج از کشور خوشایند نیست؛ اما سؤال اینجاست که چرا بخشی از جریان اصلاح‌طلب از اتحاد ملت ایران نگران هستند؟! چرا اتحاد مردم عزیز ایران برای این طیف خوشایند نیست؟! بهتر است فعالین این طیف و به‌خصوص مدیران رسانه‌های منتسب به این جریان سیاسی، به این سؤال مهم پاسخ دهند.