سیاسی

تغییر وزرای اقتصادی با دقت بیشتری انجام شود

حمیدرضا ترقی در گفتگو با آنا، در خصوص تغییرات صورت گرفته در کابینه دولت سیزدهم برای اصلاح امور، گفت: همانطور که رئیس‌جمهور وعده داده بود در صورتی که احساس کند، مدیریت دستگاه‌های زیرمجموعه دولت، کارآمدی لازم را برای حل مشکلات آن حوزه ندارد و برنامه و شیوه‌های آن موثر نیست، نسبت به تغییر آن اقدام کند.

وی افزود: بر همین اساس به نظر می‌رسد، تغییرات صورت گرفته در کابینه اقدامی رو به جلو ارزیابی می‌شود تا بتواند در جهت رفع مشکلات فعلی آن دستگاه‌ها تاثیرات قابل توجهی داشته باشد و به سمت بهبود مدیریت در این دستگاه‌ها و همچنین تامین مطالبات مردم و رهبری حرکت کند.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد تاثیر این تغییرات در تحقق «شعار سال» گفت: شعار سال در درجه اول، تحول در جهت تقویت نقاط مثبت و رفع نواقص است که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم قرار گرفت.

ترقی با بیان اینکه «مهار تورم و رشد تولید» به حوزه اقتصاد در کشور بر می‌گردد، تاکید کرد: تغییرات در این زمینه نباید به مواردی که از سوی دولت انجام شده است، منحصر شود.

وی گفت: البته تغییرات در حوزه اقتصاد، نیازمند دقت، توجه و احیانا تحولاتی است تا در صورتی که راهکار‌ها به نتیجه نرسید بتواند با تغییرات در آن حوزه تاثیرات خود را در «مهار تورم و رشد تولید» بگذارد.