1402/12/09 19:27 ایران

نتیجه ضعف در کادرسازی را در برخی امور اجرایی کشور شاهد هستیم

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه مسئله‌ای که در تحول با آن مواجهیم مسئله ریشه‌ای در انقلاب اسلامی است گفت: اصل تحول در رویکرد سیاست خارجی کشور و مکانیسم‌هایی که سیاست داخلی داشت به سال ۱۳۵۷ بازمی‌گردد که واقعاً رابطه جامعه مدنی و اسلامی را با حاکمیت شکل داد.

مهدی عرب صادق در برنامه سیاست ایرانی رادیو گفت وگو افزود: در انقلاب اسلامی ارزش‌ها نهادینه شد و چهل سال در گام اول انقلاب اسلامی عبور کردیم، آورده‌ها، نقاط مثبت و ضعف‌هایی داشتیم.

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی اظهار کرد: آن چیزی که در گام دوم انقلاب دنبال می‌شود جامعه نمونه اسلامی، دولت اسلامی و تمدن نوین اسلامی است و این مکانیسم و زیربنای اساسی تحول است.

وی افزود: نوعی تحول، شناسایی نقاط مثبت و منفی است اگر در موضع آفندی فعالیت نشود باید در رویکرد تقابلی و دفاعی ورود کنیم.

عرب صادق ادامه داد: فتنه سخت ۱۴۰۱ بر همه مردم نمایان گردید و حضور مردم در ۲۲ بهمن رفراندوم بزرگی بود اما نتوانستیم اعتراضات مردمی را به جا و به‌موقع شناسایی کنیم.

وی با بیان اینکه سلبریتی‌هایی که در جریان سیاسی مداخله نابجا دارند خطای محاسباتی به مردم القا می‌کنند هر چند مردم به‌مراتب هوشمندتر هستند افزود: هر جا ضعف‌هایی داشتیم باید بدانیم جریان‌های قدرت‌طلب رشد پیدا می‌کنند.

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: نتیجه ضعف در کادرسازی را در برخی امور اجرایی کشور شاهد هستیم پس باید کادرسازی صورت می‌گرفت و تحولات از شخص و بعد فردی شروع شود، گروه‌ها و اقشاری باید در کشور داشته باشیم که در حل مسائل جامعه نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاهیان و نخبگان باید مشکلات کشور را شناسایی کنند و راهکار ارائه دهند افزود: جامعه ایران دچار نارضایتی شده است که این باید دیده شود.

عرب صادق خاطرنشان کرد: در نگاه تحولی نسبت به مردم باید همین مردم دیده شوند و تعاملی‌سازی و مردمی‌سازی در زمینه اقتصاد کشور صورت بگیرد.

وی افزود: جامعه نوین اسلامی با جوانان نخبه مسلمان رقم خواهد خورد و نباید نگاه در بزنگاه‌ها داشته باشیم؛ بلکه باید رویکرد مستمر به جامعه داشته باشیم تا خلأهای جامعه شناسایی و با کمک پتانسیل جامعه این موارد رفع شود.

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر مبتنی بر آموزه‌های نسل جوان و گفتمان نسل جوان و در برابر حرف‌های نسل جوان تاب‌آور باشیم او از این تحجر عبور کردیم طبیعتاً جوانان نیز رشد پیدا خواهند کرد.

وی افزود: تغییر نگرش اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین قدم است و در پی آن رفتار سازمانی افراد رقم می‌خورد و پاسخگوکردن افراد لازمه تحولات است.

عرب صادق با اعلام این که اولین تغییر نگرش، باید در زمینه نگاه به مردم به‌عنوان صاحبان اصلی کشور صورت بگیرد اظهار کرد: برخی جریان‌های سیاسی در کشور مشارکت مردم را صرفاً در صندوق رأی نیاز دارند.

تاریخ انتشار خبر : 1402/02/06

انتهای مطلب

اخبار پیشنهادی
آخرین اخبار