جامعه

همه باید برای افزایش مشارکت در انتخابات اسفند امسال تلاش کنند

احمد وحیدی که در گردهمایی نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها سخن می‌گفت، اظهار داشت: همه باید با هم تلاش کنیم تا مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری چشمگیر باشد.

وی با اشاره به شکست دشمنان در جنگ ترکیبی سنگین، همه جانبه و برنامهریزیشده سال گذشته و تمرکز کنونی آنان برای کاهش حضور مردم در انتخابات اظهار کرد: مردم باید احساس کنند که دولت همواره و در همه صحنه‌ها در کنار آنان است، به خواسته‌های آنان توجه دارد و چنین نگاهی مهم و تعیین کننده است.

وحیدی تصریح کرد: تلاش دشمنان بر این محور تمرکز دارد که نگذارند پیشرفت‌های بزرگ دولت با وجود تحریم‌ها و برخی مشکلات به جا مانده از سال‌های گذشته در اذهان مردم به خوبی به تصویر کشیده شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات بزرگ در دولت سیزدهم انجام شده و دستاوردهای زیادی به دست آمده است، خاطر نشان کرد: تلاش می‌شود تا نگذارند مردم متوجه این حجم از فعالیت‌ها و اقدامات کم سابقه دولت سیزدهم در زمینه‌های گوناگونی چون نفت، گاز و آب شوند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه اقدامات دولت باید در رسانه‌ها به خوبی تبیین شود، خاطرنشان کرد: اقتصاد و معیشت مردم دو مساله مهم است و تلاش‌های دولت هم معطوف به آنها است.

وحیدی با اشاره به موفقیت‌های بزرگ جمهوری اسلامی در سطح منطقه‌ای، سیاسی و بینالمللو بهبود وضعیت سیاسی در داخل کشور با وجود توطئه‌ها و جنگ ترکیبی دشمن خاطر نشان کرد: اکنون یک همسویی بین بخش‌های مختلف در کشور ایجاد شده است و به همین خاطر کشور از ماجراجویی‌های دشمنان سربلند بیرون آمده است.
ناکامی دشمنان با اقدامات دولت سیزدهم

وزیر کشور با اشاره به برخی مطالبی که هنگام تحویل دولت سیزدهم همچون خالی بودن سیلوها، مشکل حقوق کارمندان، مرگ شهروندان ناشی ازکروناو نظایر آن مطرح می‌شد، یادآور شد: همه هشت میلیارد دلار را هزینه کرده بودند و ارزی برای خرید برخی کالاهای اساسی وجود نداشت و علاوه بر آن ۴۵۰ هزار میلیارد تومان کسر بودجه بر روی دوش دولت سنگینی می‌کرد.

وحیدی با اشاره به اعتراف عالی‌ترین مقام دولت آمریکا به شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران به دنبال اقدامات دولت سیزدهم تصریح کرد: دولت سیزدهم با وجود برخی مشکلات با افزایش یارانه مردم تلاش کرد تا مشکلات ناشی از جراحی بزرگ اقتصادی را کاهش دهد.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام رئیسی انصافاً با توکل بر خدا و مایه گذاشتن از تمام آبروی خود این اقدام بزرگ را انجام داد و برخی القائات دشمنان را برای چهار رقمی شدن تورم، ونزوئلایی شدن اقتصاد ایران و نظایر آن ناکام گذاشت.

وزیر کشور با تاکید بر این که در حال حاضر در حوزه امنیت هیچ مشکلی نداریم، تصریح کرد: دنیا دید که جمهوری اسلامی در اوج فشارهای مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، جراحی بزرگ اقتصادی را انجام داد بدون آنکه پیش بینی بدخواهان اتفاق بیفتد.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود برگزاری مراسم اربعین در سال گذشته را به عنوان اقدام بزرگ فرهنگی و عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و گفت: دولت سیزدهم همزمان با اقدامات بزرگ اقتصادی گام‌هایی در سیاست‌های منطقه‌ای و بینالمللیبرداشت. طبیعی بود که دشمن از سر انفعال دست به برخی اقدامات بزند و آن جنگ ترکیبی پیچیده و بی سابقه را طراحی کند.