1403/01/25 04:26 ایران

می خواهند قید و بندهای حافظ کرامت زن را از بین ببرند

دشمن استقلال هویتی و فرهنگی زن مسلمان ایرانی را نشانه گرفته است مسأله ضد دینی و ضد امنیتی ناهنجاری‌ها و کشف حجاب‌ها، دغدغه مندان اعتلای کشور را نگران کرده است . لازم می‌دانیم قویاً اعلام کنیم قاطبه مردم فهیم ایران مقید به احکام شرع و موازین خلاقی هستند و آن چه تعداد محدود هنجار شکنان را بیش نمایی می‌کند مسأله شبه روایت‌ها و انتشار سازمان یافته ناهنجاری‌ها در رسانه‌‎های خاص است. تکثیر و باز نشر افراطی این فیلم‌ها و عکس‌ها، جامعه بانشاط را دچار نوعی سرخوردگی می‌کند

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای تاکید کرد: قویاً اعلام می‌کنیم قاطبه مردم فهیم ایران مقید به احکام شرع و موازین اخلاقی هستند و آن چه تعداد محدود هنجار شکنان را بیش‌نمایی می‌کنند مسأله شبه روایت‌ها و انتشار سازمان یافته ناهنجاری‌ها در رسانه‌های خاص است.

متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در راستای تکریم مقام زن و تبیین اهمیت حجاب و پوشش اسلامی، منتشر شده به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فریضه واجب حجاب که مایه‌ی تشخص و آزادی زن است یکی از اصولی ترین و اساسی‌ترین نعمتهای الهی است. حجاب مایه وقار و سنگین شدن کفه آبرو و احترام زن است و با این ارزش گذاری، حریم زن مسلمان حفظ و فرصت حضور اجتماعی او فراهم می‌شود.

مصالح اجتماعی انسان نیز مؤید این مسأله است که زن برای در امان ماندن از آشفتگی‌های روانی و اجتماعی باید در یک حریم شخصیت بخش صیانت شود.

احکام اسلام، مسیر خردمندانه و روشنی برای رساندن زن به زیست عفیفانه دارد و برای تأمین حقوق او و رشد و شکوفایی استعدادهایش برنامه‌های جامعی ارائه کرده است. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در راستای تکریم مقام زن و تبیین اهمیت حجاب و پوشش اسلامی نکاتی چند را مورد تأکید قرار می‌دهد:

۱. سیاستی فاجعه‌بار و شیطانی در بعد جهانی در کار است تا با حیازدائی در جوامع بشری و عناوین جذابی چون آزادی زنان و حقوق زن، قید و بندهای حافظ کرامت زن را از بین ببرد. در پروژه ترویج مفاسد اخلاقی و حجاب ستیزی در ایران، دستان جبهه استکبار و نقش سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی دشمن به وضوح دیده می‌شود. دشمن سال‌هاست استقلال هویتی و فرهنگی زن مسلمان ایرانی را نشانه گرفته است و به دنبال به سقوط کشاندن حاکمیت از طریق هویت زدایی فرهنگی است. در این میان با توجه به اینکه نظام اسلامی به دنبال سعادت مردم و تحقق تربیت اخلاقی جامعه است باید با جدیت با مروّجان فساد در فضای مجازی و فضای حقیقی که تحت هدایت دشمن فعالیت می‌کنند برخورد شود.

۲. آحاد جامعه اسلامی با شناخت و تفکر نسبت به مبارزه با منکرات ورود پیدا می‌کنند و با رعایت شیوه‌های امربه معروف و نهی از منکر و التزام به مبانی فقهی و حقوقی آن، بر این باورند که عدول از معیارهای اخلاقی و قانونی در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، خود یک منکر است. شایسته است نهادهای مسؤول نیز در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به وظایف قانونی خود عمل کنند.

۳. سخنان پدرانه، صریح و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب در تشریح ابعاد امنیتی، فرهنگی و دینی جنگ ترکیبی دشمن در مسئله زن و ضرورت حجاب و عفاف، حجت را بر همه مردم و مسئولین تمام کرده است. در مواجهه با کشف حجاب‌ها و ناهنجاری‌های فرهنگی برای اینکه دچار اشتباه محاسباتی نشویم منویات مقام منیع ولایت چراغ راه است.

۴. مسأله ضد دینی و ضد امنیتی ناهنجاری‌ها و کشف حجاب‌ها، دغدغه مندان اعتلای کشور را نگران کرده است . لازم می‌دانیم قویاً اعلام کنیم قاطبه مردم فهیم ایران مقید به احکام شرع و موازین خلاقی هستند و آن چه تعداد محدود هنجار شکنان را بیش نمایی می‌کند مسأله شبه روایت‌ها و انتشار سازمان یافته ناهنجاری‌ها در رسانه‌های خاص است. تکثیر و باز نشر افراطی این فیلم‌ها و عکس‌ها، جامعه بانشاط را دچار نوعی سرخوردگی می‌کند.

۵. تجملات، تبرج و خودنمایی مانع رشد انسان از لحاظ معنوی و اخلاقی است. خانواده‌ها برای تحکیم و ارتقاء بنیان‌های خود، باید در مقابله و مبارزه با این نوع الگوها و نسخه‌های مبتنی بر فرهنگ مادی و ضد اخلاق غرب جدیت به خرج دهند. برای تکمیل فرایند تربیت دینی و اخلاقی جامعه، پیوند خانه، مسجد و مدرسه بسیار حیاتی است.

۶. حوزه و روحانیت از پیشتازان مبارزه فکری و فرهنگی با شبهات و هجمه‌های ضد دین بوده است. امروز نیز حوزه‌های علمیه برای مجاهدت در میدان جنگ ترکیبی دشمن پویا و قوی حضور دارند و از تمام ظرفیت‌های علمی و انسانی خود برای ترویج معارف حجاب و پوشش اسلامی به جهاد تبیین می‌پردازند.

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

تاریخ انتشار خبر : 1402/01/21

انتهای مطلب

اخبار پیشنهادی
آخرین اخبار