1402/12/09 20:06 ایران

بادامچیان: دنیا روی ورزش حساب ویژه باز کرده است رومیانی: کارگروه ورزش حزب موتلفه، گنجینه گرانبهایی از اطلاعات است

نخستین نشست کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی در سال جدید با حضور معاون پارلمانی و امور استان‌ها و حقوقی وزارت ورزش و جوانان و دکتر اسدالله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی برگزار شد.

دکتر بادامچیان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت‌های کارگروه ورزش تصریح کرد: امروزه دنیا روی ورزش حساب ویژه‌ای باز کرده و دولت‌ها از این مقوله در راستای اهداف مورد نظر خود استفاده می‌کنند. بدیهی است در این رابطه نگاه ما با دیدگاه برخی از کشورها تفاوت زیاد دارد. در نظر ما ورزشی اهمیت دارد که در آن ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی رعایت شده باشد. در این نوع ورزش، ادب، معرفت و احترام در اولویت قرار دارد. به عبارت دیگر از نظر ما ورزش، هدف نیست بلکه هدف، ساخته شدن انسان و آراستگی وی به زیور معرفت است.‌

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: غربی‌ها هنوز به ورزشی که در یونان باستان و با آن شکل نادرست انجام می‌گرفت افتخار می‌کنند در حالی که ورزش مورد علاقه ایرانیان، ورزش باستانی بوده و ما امروز نیز به این رشته آیینی افتخار می‌کنیم. ورزشی که از قدمت و‌ پیشینه طولانی برخوردار و مبتنی بر اصول جوانمردی، فتوت و شعائر مذهبی است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی سپس به اهمیت و جایگاه ورزش در سلامت جامعه اشاره و تاکید کرد: ورزش به مفهوم واقعی آن علاوه بر تقویت جسم و آمادگی بدنی برای رسیدن به مدال باید سلامت عمومی جامعه و تقویت فرهنگ خودی را نیز مورد توجه قرار دهد.

در این نشست، محمدرضا تهرانی، رئیس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی گزارش کوتاهی از عملکرد و فعالیت‌های سال گذشته این مجموعه ارائه کرد. وی با اشاره به حضور شخصیت‌ها و مدیران مختلف اعم از مسئولین دستگاه ورزش، نمایندگان مجلس، دست اندرکاران ارگان‌ها و نهادهای مختلف در جلسه کارگروه ورزش، خاطر نشان کرد: هدف از دعوت شخصیت‌های ورزشی و حضور مدیران در جلسات کارگروه ورزش تبادل اطلاعات فی مابین، بررسی نقاط قوت و ضعف ورزش کشور و ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات و کاستی های موجود است. وی چشم انداز آینده فعالیت‌های کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی را مثبت و در راستای حمایت از کلیت ورزش کشور عنوان کرد.

جلسه با بیان دیدگاه، نقطه نظرات و پرسش های جمعی از اعضای کارگروه ورزش در خصوص چگونگی حکمرانی مسئولین ورزش، مغفول ماندن موضوع ورزش رایگان، عدم رعایت شایسته سالاری در انتصاب مدیران کل استان‌ها، اشکالات و موانع واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، کم رنگ شدن موضوع مبارزه با مفاسد ورزش، چرایی به کارگیری نیروهای غیر متخصص در بخش‌های مدیریتی وزارت ورزش، لزوم راه اندازی شورای حقوقی در وزارت ورزش، مشکلات مربوط به محدودیت عناوین شغلی در ورزش و مواردی از این دست ادامه یافت.‌

میرهادی قره سید رومیانی معاون پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست اظهار داشت: من امروز با حضور در جلسه کارگروه ورزش گنجینه‌ای از اطلاعات علمی، فنی و کارشناسی را مشاهده کردم که امیدوارم بتوانم از اطلاعات این مجموعه توانمند در پیشبرد اهداف ورزش بهره مند شوم.

وی ادامه داد: همانطور که اطلاع دارید من مدت زمان زیادی نیست که در وزارت ورزش حضور پیدا کرده‌ام ولی طی این مدت ‌تلاش کردم تا تفاهم و همدلی بیشتری بین وزارت ورزش و خانه ملت ایجاد شود. موضوع دیگری که نظر مرا جلب کرد، فقدان برنامه مناسب جهت آمایش سرزمینی بود. ما هنوز تعریف مشخصی از ورزش و ورزشکار نداریم همانطور که سند راهبردی روشنی برای ورزش نداریم. معتقدم باید حوزه فعالیت بخش خصوصی و دولتی در ورزش مشخص شود. ما هنوز بررسی کارشناسی در ارتباط با عزیمت ورزشکاران به خارج از کشور نداشته‌ایم.

معاون امور استان‌های وزارت ورزش در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: فدراسیون‌ها باید سلسه مراتب را رعایت کنند. آنها بودجه را از وزارتخانه دریافت می‌کنند اما وقتی بحث پاسخگویی مطرح می‌شود برخی از آنها خود را زیر مجموعه فدراسیون جهانی محسوب می‌کنند و به نوعی از بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

تاریخ انتشار خبر : 1402/02/06

انتهای مطلب

اخبار پیشنهادی
آخرین اخبار