زنان

انقلاب اسلامی الگویی برای جهانیان شده است

لاله افتخاری در آستانه آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به جلوه‌های پیشرفت، آبادانی، رفاه و امنیت در کشور با کلیدواژه «ایران ما» اظهار کرد: یکی از دلایل تلاش دشمن در راستای وارونه‌نمایی دستاوردهای جمهوری اسلامی و متأسفانه گاهی موفقیت او کم‌کاری ما است، چراکه جهاد تبیینی که مقام معظم رهبری از ما خواسته‌اند به‌درستی محقق نکرده‌ایم.

وی اضافه کرد: «ما» که عرض می‌کنم یعنی افراد مسن برای نسل جوان،؛ نسل‌های اول برای نسل‌های دوم و سوم باید جهاد تبیین را انجام دهند، اگر نگاهی به اطراف خود در استان و شهرستان‌های استان تهران بیندازیم درخواهیم یافت که به چه پیشرفت‌هایی در دوران بعد از انقلاب اسلامی دست یافته‌ایم.

نماینده پیشین مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ساخت مترو، گازرسانی، بزرگراه‌ها، خیابان‌ها، امکانات بسیاری که قبل از انقلاب اسلامی هیچ‌کدام را نداشتیم و مردم تصور نمی‌کردند که چنین امکاناتی در تهران به وجود بیاید، به‌خصوص در دورانی که دشمن بیشترین تحریم را علیه ایران اسلامی اعمال کرده بود.

افتخاری متذکر شد: شما به پیشرفت‌های حمل و نقل ریلی نگاهی بیندازید، واقعاً با قبل از انقلاب قابل مقایسه هستیم یا پیشرفت‌های هواپیمایی، بنابراین حتی با برخی دیگر از کشورهای مدعی پیشرفت قابل مقایسه نبوده و در بسیاری از حوزه‌ها از آن کشورها جلو زده‌ایم.

وی یادآور شد: جمعیت بالای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی (زن و مرد)، پیشرفت فوق‌العاده در حوزه دانش‌بنیان و فناوری، تربیت قاریان قرآن کریم و ... به برکت انقلاب اسلامی رخ داده است، پیش از این اگر فردی قرائت خوبی داشت، کسی باور نمی‌کرد این قاری قرآن کریم ایرانی باشد، اما اکنون هزاران قاری قرآن کریم داریم که به پیشرفت‌های فراوانی دست یافته‌اند.

نماینده پیشین مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه‌ساله جمعیت زیادی از بانوان در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، پیشرفت غیرقابل انکار در عرصه پزشکی از دیگر موفقیت‌های ماست، در قبل از انقلاب اسلامی اگر فردی دچار بیماری چشمی می‌شد، باید برای درمان به خارج از کشور اعزام می‌شد.

افتخاری افزود: مثال دیگر اینکه اگر فردی دچار بیماری سخت قلبی می‌شد به‌دلیل نبود امکانات در دوران قبل از انقلاب اسلامی مجبور بود تسلیم بیماری شود، در حالی که با پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌ها آغاز شد و اکنون پزشکان ما دست کمی از پزشکان خارجی ندارند و هزاران پزشک متخصص داریم و طول عمر مردم نیز بسیار افزایش پیدا کرده است.

دشمن جرأت نگاه چپ به ایران اسلامی را ندارد

وی تصریح کرد: اکنون در شهرستان‌های استان تهران دارای پزشکان متخصصی هستیم که جراح خوبی هستند و مردم نیاز نیست همچون قبل از انقلاب برای معالجه به خارج از کشور بروند و در داخل امکانات و پیشرفت‌های پزشکی آنچنان زیاد است که نیاز به سفر نیست.

نماینده پیشین مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: از سویی ایران بعد از انقلاب اسلامی در ابعاد دفاعی و امنیتی بسیار پیشرفت کرده و دشمن به راحتی قادر به پیشروی در کشور نیست، در حالی که در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی صدام به‌راحتی پیشروی می‌کرد، اما با پیشرفت‌های نظامی و دفاعی اکنون دشمن آرزوی حضور در ایران را در سر می‌پروراند.

افتخاری اضافه کرد: در اوایل انقلاب اسلامی قدرت بازدارندگی ما خیلی قوی نبود، اما امروز دشمن جرأت حمله به ایران را ندارد و به شدت از جمهوری اسلامی می‌ترسد، بنابراین اینکه بهعنوان کشور مستقل و قدرتمند شناخته شدیم و الگویی برای آزادگان دنیا هستیم بسیار تأثیرگذار است.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو با «تهران‌نیوز» با بیان اینکه عده‌ای دنبال تطهیر رژیم پهلوی هستند، در حالی که نمی‌دانند این رژیم چه یلایی سر ملت ایران آورد، تأکید کرد: کتاب‌هایی در زمینه خیانت رژیم پهلوی به مردم ایران نوشته شده و خوب است مردم بخوانند و حتی غربی‌ها هم به این اذعان دارند.

نماینده پیشین مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید ببینیم نویسندگان وضعیت قبل از انقلاب اسلامی را چگونه توصیف می‌کنند و با این وصف نگاه رژیم پهلوی به مردم، جوانان، بیت‌المال و ذخائر کشور روشن می‌شود.

افتخاری تصریح کرد: رژیم پهلوی هیچ تعهدی نسبت به استقلال، هویت و امنیت کشور نداشت و خیانت پشت خیانت انجام می‌داد و اگر به صورت عمیق‌تر تاریخ دوران رژیم پهلوی را مطالعه کنیم درخواهیم یافت که رژیم پهلوی چه خیانت‌ها و جنایت‌هایی علیه مردم ایران انجام داده است.

وی عنوان کرد: مردم کاستی‌های دوران رژیم پهلوی را به دقت بررسی و با اکنون مقایسه کنند و ببینند که اکنون قابل مقایسه با آن زمان نیست و رژیم پهلوی چه کلاه گشادی سر مردم گذاشته و غرق در فساد و خیانت به مردم بود، این رژیم در ۲ هزار و ۵۰۰ سال پادشاهی بر مملکت بلاهایی سر مردم ایران آورد که بسیار تأمل‌برانگیز است.

نماینده پیشین مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: با این شرایط عده‌ای در حال تطهیر رژیم پهلوی هستند، در حالی که پشت چهره بزک‌کرده پهلوی‌ها واقعیت‌هایی وجود دارد که اگر مردم بدانند توجهی به اراجیف عده‌ای که قصد بزک کردن رژیم پهلوی را دارند نخواهند داشت.

افتخاری ادامه داد: عزت از این بالاتر وقتی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران سفر می‌کند مستقیم خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌رود، پوتینی که کشورش ابرقدرت دنیا محسوب می‌شود، برخلاف آنچه که در رژیم پهلوی رخ می‌داد و مسئولان سایر کشورها در سفر به ایران اصلاً محمدرضا شاه را به حساب نمی‌آوردند و وقت ملاقات هم به او نمی‌دادند و بعد از جلسه به کشورشان بازمی‌گشتند و این ننگ برای ایرانی و ایرانی وجود داشت.