1403/01/25 03:26 ایران

هشدار افزایش بازار شغل‌های کاذب و دلالی غیر مولد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: حلقه مفقوده عدم رشد در اقتصاد کشور را علاوه بر تحریم، باید در عدم مدیریت و ناکارآمدی طی سال‌های گذشته، تصمیم‌گیری‌های خام و بی‌تفاوتی در اجرا جستجو کرد.

رضا رحیم پور در گفت‌وگو با فارسبا اشاره به نامگذاری سال 1402 با عنوان«مهار تورم و رشد تولید» توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: این نامگذاری از سوی رهبر معظم انقلاب، نشان از تاکید نظام بر اولویت حل معیشت مردم و اقتصاد کشور است.

دبیر حزب موتلفه استان زنجان با اشاره به اینکههمانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ برای تحقق این شعار اساسی و تاثیرگذار در روند پیشرفت کشور، اراده جدی و بسیج همه امکانات تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی، اجرایی و نظارتی کشور را می‌طلبد و صرفا نباید یک قوه را مجری بدانیم.

وی افزود: از آفت‌های مهمی که شور بختانه چندین بار تجربه و تکرار می‌شود، تصمیم‌های نپخته مقطعی در امور اقتصادی است که نمونه آن را در تعیین نرخ دلار و صدور دستور‌العمل گوناگون می‌بینیم که این بی‌ثباتی در تصمیم، تاثیر منفی بر معیشت و حتی تولید دارد.
رحیم پور با اعلام اینکه به راحتی می‌توان قبل از هر اقدامی بویژه در امور معیشتی، با بررسی همه جانبه آثار و بار خورد آن، یک تصمیم درست، منطقی و عاقلانه در راستای منفعت عموم اتخاذ کرد، گفت: اینکه چرا در اتاق‌های فکر تصمیم‌گیران اقتصادی این همه بی‌ثباتی تصمیم‌گیری وجود دارد جای تاسف دارد.

دبیر حزب موتلفه استان زنجان خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده است اگر برنامه‌ریزی درست و هماهنگ برای همه دستگاهها اتخاذ شود،حتی با امکانات محدود اما با بهره‌وری بالا می‌توان نتایج خوبی بدست آورد.
وی با بیان اینکه شوربختانه در سال‌های گذشته مسوولان فقط بهنصب پلاکارد و یا سخنرانی‌های نمایشی اکتفا کردند، ادامه داد:برای تحقق شعار سالنیاز به یک عزم عمومی و با اقتدارعملی نیاز داریم.

رحیم پور امکانات بالقوه و بالفعل کشور در زمینه مواد اولیه، منابع طبیعی، ... و نیروی انسانی را حائز اهمیت و قابل توجه دانست و افزود: حلقه مفقوده عدم رشد، جدای از تحریم، باید در عدم مدیریت و ناکارآمدی، طی سال‌های گذشته و تصمیم‌گیری‌های خام و بعضا بی‌تفاوتی در اجرا جستجو کرد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامیافزایش افسار گسیخته نقدینگی، فرهنگ غلط گسترش دلال‌بازی و سفته‌بازی را از دیگر آفات بیماری اقتصاد کشور و عامل تورم دانست و گفت: به نظر می‌رسد توازن بین بخش خدمات و تولید وجود ندارد و بازار شغل‌های کاذب دلالی غیر مولد در حال افزایش است که می‌طلبد این معادله تغییر یابد.
وی در پایان، همچنین ضمن تاکید بر ایجاد توازن همزمان بین مهار تورم و رشد تولید گفت: از مولفه‌های اساسی و بازوی دیگر مهار تورم در کنار تولید، نظارت درست و دائمی دستگاه‌های نظارتی و همکاری لازم اتحادیه‌ها و انجمن‌هایتولیدی و خدماتی است.

تاریخ انتشار خبر : 1402/01/21

انتهای مطلب

اخبار پیشنهادی
آخرین اخبار